#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#

Dotaz 151

Dotaz, 9. 8. 2007

Naše 3-leté dítě začalo být od jara neustále nemocné. po 2 měsících to došlo skoro až k asmatickému záchvatu. Bydlíme ve služebním školním bytě- přízemí, rohový byt. Dítě jsme odvezli na 2 měsíce k babičce do domu se zahrádkou. po 2 měsících se z toho dostala. Vrátili jsme se do bytu. Přestože jsme dodržovali režim, bere aerius, stříkám jí několikrát denně mořskou vodu,po týdnu začaly problémy znovu: rýma, zakalené oči, pokašlávání, noční chrápání)nosní mandle to nejsou). Léčitelka nám řela, že to je plíseň v bytě(na zdích ale nic není). Na alergické vyšetření půjde na podzim. Setkali jsem se s bývalými nájemníky a ti nám řekli, že v jejím pokojíčku(rohový pokoj) byla opravdu plíseň kolem oken, asi je to ve zdi. My nic nevidíme. Co máme dělat? už spí jinde, začali jsme vypalovat pokoj horským sluníčkem. Budeme muset čekat na alergologické vyšetření a to jsou další 2 měsíce. Jak zjistíme, že je to opravdu plíseň? Jaká další opatření máme udělat? Poraďte prosím.Děkuji. Wölflová

MUDr. Iva Pončáková, 9. 8. 2007

Milá Edito,
pokud je Vaše dítě alergikem, je opravdu možné, že je alergické na plísně, jak říkáte. Ty se mohou ve stěnách držet dlouhudobu, i když je není vidět. K jejich odstranění je nutné udržovat 30-50% vlhkost vzduchu, odstranit z byu všechny květináče s hlínou, vystříkat stěny Savem proti plísním (v nepřítomnosti dítěte), nebo rovnou odstranit omítky a naomítat směsí s protiplíšňovými látkami. Také polštáře s umělou náplní mohou uvnitř po zapocení plesnivět, musí se proto prát každý týden a měnit každý rok.
Vaše dítě může být ale alergické i na roztoče a jiné alergeny, to ukáží opravdu jen testy a odborné vyšetření. Zatím musíte pokračovat v nasazené léčbě.

Zdravím van


Zaujal Vás tento dotaz?

Také položte dotaz do poradny.